Obserwuj nas na:

Strona główna > Blog > 1 listopada w Polsce

1 listopada w Polsce

1 listopada w Polsce

Z czym kojarzycie przełom października i listopada? W Polsce z roku na rok coraz więcej Polakow świętuje Halloween. Palą się dyniowe lampiony, zjadane są przerażajace ciasteczka-palce, zakładamy maski, upodobniając się do upiornych stworów i śmiejemy się przy tym głośno.

Natomiast dzień później Polskę ogarnia zaduma i cisza. Polacy masowo odwiedzają cmentarze, dekorują rodzinne groby i wspominają tych, których już nie ma. Cmentarze zalewa morze kwiatoów i zniczy, co daje niesamowity efekt, zwłaszcza wieczorem.

1 listopada w Polsce

Planując wakacje z pewnością rzadko uwzględniacie w planach zwiedzanie cmentarzy, ale wiele z nich to naprawdę ciekawa alternatywa dla tych najbardziej turystycznych miejsc.

W Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu zobaczycie cmentarze piękne, interesujące, zachwycające rzeźbami i bogatymi pomnikami. Groby ludzi znanych i zasłużonych opatrzone są tabliczkami z informacjami o ich życiu i dokonaniach. To często prawdziwa lekcja historii. Takie muzeum pod chmurką.

Cmentarze można zwiedzać indywiduwalnie, ale w wielu miejscach organizowane są też spacery po cmentarzu z przewodnikiem.